“Dimri” i vogël i fillimpranverës

DURRËS, 5 mars 2015 –  Të enjten, më 5 mars 2015, nga mesdita, dhe të premten, më 6 mars 2015, do të vazhdojnë reshjet, me një maksimum pasditen e së enjtes (shumë më të pakta të premten, 6 mars 2015), njoftoi Qendra Kombëtare për Parashikimin dhe Monitorimin e Rreziqeve Natyrore. Reshjet do tё variojnë nga 50 - 60 mm / 24 orë. Vlerat më të larta do tё arrihen nё veriperëndim dhe jugperëndim të vendit. Reshjet do të jenë në formë dëbore në zonat malore, kryesisht në veri të vendit (atje ajo do t...

Rama: Shfaqje rrugeçërish, kjo farsë na turpëron të gjithëve

5 mars 2015 - Në përfundim të seancës së sotme plenare në Kuvend, kryeministri Edi Rama u shpreh para gazetarëve se qytetarët duhet të dëgjojnë vetëm për punë, por fatkeqësisht në vend të kësaj janë të detyruar të dëgjojnë të gjitha rrjedhat e përroit psikik të ish-kryeministrit Sali Berisha, dhe gjithashtu i bëri apel Prokurorisë që të hetojë dhe të zbardhë të gjithë çështjen “Doshi”, të cilin ai e quajti një farsë. “Kjo është një shfaqje shumë e trishtueshme, ku janë përfshirë një tufë politik...

Pëplasje të forta në Kuvend, Meta: Nuk dorëhiqem për...

5 mars 2015 - Akuzat e Tom Doshit kanë sjellë përplasje të ashpra në Kuvend, ku Partia Demokratike i ka kërkuar kryeparlamentarit  Ilir Meta të dorëhiqet nga ky post dhe t’i dorëzohet drejtësisë për të hetuar dyshimet mbi skenarin e vrasjeve politike të pretenduara nga Tom Doshi. Fillimisht, ka qenë Edi Paloka ai i cili i ka kërkuar Metës në sallën e Kuvendit, që të japë dorëheqjen dhe të paraqitet para drejtësisë.  "Nuk duhet ta kishe marrë kurajon të uleshe në atë karrige. Kupola e mafias ësht...

Durrës. Moti i keq / Vonohen tragetet, ndërpritet përpunimi...

DURRËS, 5 mars 2015 –  Moti i keq me reshje shiu dhe erë të fortë ka përfshirë në mëngjesin e së enjtes, më 5 mars 2015, rajonin detar të Durrësit. Sipas parashikimeve situata meteorologjike do të jetë e njëjtë edhe gjatë orëve në vazhdim. Për shkak të motit të keq dhe detit të trazuar trageti “Claudia Prima” që mbërriti nga Bari (Itali) është ankoruar me vështirësi rreth orës 9.15. Rreth 40 minuta më vonë është ankoruar edhe trageti “Bari”, njoftoi zyra e shtypit e drejtorisë ekzekutive të Auto...

Durrës. Zëvendësohen bovat e dëmtuara në kanalin hyrës të...

DURRËS, 5 mars 2015 –  Pas një pune më se dyjavore personeli i Shërbimit Hidrografik Shqiptar (SHHSH) arriti të zëvendësojë dy bovat e dëmtuara në kanalin hyrës të Portit të Durrësit, të cilat sillnin vështirësi në hyrje-daljet e anijeve në këtë port, njofton zyra e shtypit e Forcës Detare me seli në Plepa. Komandanti i Shërbimit Hidrografik Shqiptar, kapiten i rangut II Lulzim Kryeziu sqaron se, mbas daljes në tokë të dy bovave, u pa se njëra ishte dëmtuar plotësisht, ndërsa tjetra mund të ripa...
29630
29629
29626
29619
29617

Speciale

Pages