Teuta, Lika kërkon kthesën në kampionat

Durrës, 2 shtator 2014 -  Trajner i Teutës, Hasan Lika mbetet optimist se skuadra do ta marrë vetën nga starti jo i mirë i kampionatit. Durrsakët në 2 javët e para të Superiores kanë pësuar 2 humbje dhe e shohin veten në fundin e tabelës së klasifikimit. “Në përgjithësi zhvilluam një ndeshje të mirë. Patëm shumë raste, i shkuam shumë pranë golit por na mungoi finalizimi. Kemi bërë disa gabime, por në përgjithësi jemi përmirësuar në shumë aspekte dhe këtë do vazhdojmë të bëjmë edhe në ditët në vi...

Vrasja e dy të moshuarave, komshinjtë: Autorët para...

Durrës, 2 shtator 2014 -  Komshinj të të moshuarave Elsa dhe Gjinovefa Vava, te vrara gjate nates ne shtepine e tyre, ne lagjen nr.11 te qytetit te Durrësit janë shprehur të shokuar për krimin e rëndë. Ata bëjnë apel që autorët e masakrës të vihen para drejtësisë. “Të gjithë i njihnim për gra të nderuara në lagje, ato ishin në pension dhe ishin shumë të sjellshme”, thotë një fqinj i tyre pë A1 Report. Sakaq, një tjetër shprehet: “Jemi të shokuar nga kjo tragjedi e rëndë, pasi ato zonja nuk e me...

Durrës, Dako-Tosi firmosin marrëveshjen, projekt dypalësh...

Durrës, 2 shtator 2014 -  Kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako ka pritur në një takim kryetarin e Bashkisë së Veronës Flavio Tosi, i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në qytetin e Durrësit, njofton zyra e shtypit pranë pushtetit lokal. Kryebashkiaku i Durrësit ka bërë para homologut të tij Italian një ekspoze të hollësishme në lidhje me qytetin bregdetar dhe historinë e tij, stadin aktual të zhvillimit si dhe me punën e Bashkisë në drejtim të përmirësimit të jetesës së qytetarëve në s...

Durrës, 16 të shoqëruar për krimin horror

Durrës, 2 shtator 2014  – 16 persona, mes të cilëve komshinj, të afërm apo edhe persona me precedentë në fushën e vjedhjeve me dhunë dhe përdorimit të narkotikëve, janë shoqëruar deri mesditën e sotme në policinë e Durrësit për t’u marrë në pyetje lidhur me krimin e rëndë të vrasjes së dy kunatave Vava. Policia bën të ditur se vrasja e dy shtetaseve, Elsa Vava dhe Gjinovefa Vava, përkatësisht 72 dhe 77 vjeçe, banuese në lagjen nr.11 të Durrësit është zbuluar rreth orës 06.35 të mëngjesit të së m...

Durrës, "Klienti" prangos prostitutat dhe tutorët...

Durrës, 2 shtator 2014 -  Finalizohet nga antitrafiku i Policisë së Durrësit goditja e një rrjeti të shfrytëzimit dhe ushtrimit të prostitucionit. 7 persona përfundojnë në pranga, shpallet në kërkim një i tetë dhe procedohen në gjendje të lirë 5 persona. Ky është rezultati i operacionit policor të koduar me emrin “Klienti”. Pas një hetimi dy mujor mbi këtë Prokuroria e Rrethit Durrës ka nxjerrë urdhër ndalimi për 7 shtetas të akuzuar për “Shfrytëzim të prostitucionit” dhe “Ushtrim të prostitucio...
24355
24354
24351
24350
24349

Speciale

Pages