Kapet drogë me vlerë 400.000 euro, në pranga 2 shqiptarë

Teramo, 23 mars 2013- MAXI-konfiskim marihuane. Nuk mund tu besonin syve të tyre kur i hapën bagazhin e makinës Pegeut 407 Station Wagon.

Ndalohet vetëm për kontroll në ndalesën e Teramos, në zonën e komunës Basciano (TE). 

Brenda makinës së drejtuar nga një shtetas shqiptar i shoqëruar nga një pasagjer shqiptar, ka pasur pako të mëdha që përmbanin jo më pak se 45 kg marihuanë. 

Droga nëse do të shitej  në treg mund të kapte vlerën e 400.000 €.

Në pranga janë vënë menjëherë të dy shqiptarët me iniciale S.H., dhe S.S të moshës 30 dhe 21 vjeç,  banues në provincën e Teramos.

400 MIJE EURO DROGE. Vlera e drogës së konfiskuar, me pakicë është vlerësuar në rreth 400.000 €, janë kryer një seri kërkimesh në shtëpiat dhe po bëhen hetime të mëtejshme për të rindërtuar rrugën dhe origjinën e substancës.

Njëri prej të arrestuarve mendohet të jetë precedent penal nga policia specifike.

 

 

 

Na bëni like në facebook!: 
Total votes: 10