Mario Kempes, aventura shqiptare e yllit argjentinas

Durrës, 23 prill 2014 - Në nëntor 2003, ish-trajneri i parë i huaj që erdhi pranë “SK Lushnjes”, ishte rumuni Aurel Cikleanu, i cili dha dorëheqjen nga posti i tij, pas një karriere të mëparshme me Dinamon e Tiranës, midis viteve 2002-2003, duke fituar “Kupën e Shqipërisë”, ndërsa përgjatë verës së 2003-it me ekipin e “SK Lushnjes”. Pesë vjet më parë atë ekip e udhëhiqte i madhi argjentinas, Mario Kempes. Pak e çuditshme për Shqipërinë e atyre viteve, por e vërtetë. Sipas gazetës argjentinase Cl...

Durrës, Rrugorja kalon në "sitë" shoferët, 262...

Durrës, 23 prill 2014 – 262 shkelje të Kodit Rrugor janë konstatuar nga efektivët e policisë së qarkullimit së Durrësit në harkun e 24 orëve të fundit. Në një kontroll të gjerë të ndërmarrë në segmente të ndryshme të qytetit, nga shërbimet e Policisë Rrugore dhe Patrullat e përgjithshme të Policisë, janë vënë re dhe ndëshkuar një sërë shkeljesh në timon. Respektimi i rregullave të qarkullimit rrugor mbetet ende “thembra e Akilit” për shumë drejtues automjetesh, dhe në shumicën e rasteve këto shk...

E bujshme / Deputetja e Durrësit Vokshi: Përjashtimet kanë...

·        Udhëzimi Basha zbulon ‘hatërlinjtë’, ja pse “dajaku ka dalë nga xheneti”   DURRËS, 23 prill 2014 –  Përkundrejt zërave kundër brenda PD-së, deputetja e Durrësit Albanë Vokshi është e “dashuruar” me udhëzimin Basha. Përgjithësisht, në 20 vjet deputetët durrsakë vendës, të djathtë dhe të majtë, nuk janë shquar për protagonizëm, pasi nuk u pëlqen të quhen “gore”. Por nuk ndodh kjo aktualisht me disa të PD-së, të katapultuar nga jashtë, plus ndonjë durrsaku denbabaden, me origjinë të majtë...

Trukimet e ndeshjeve, UEFA “zbarkon” në Tiranë

Tiranë, 23 prill 2014 - Trukimet e e ndeshjeve të futbollit shqiptar mbeten në vëmendjen e organit maksimal të futbollit Europian, UEFA-s, që i kushton rëndësi të veçantë ndershmërisë së lojës në vendin tonë dhe vijon hapat konkretë në këtë drejtim. Posaçërisht për këtë çështje mbrëmjen e kësaj të mërkure mbërrin në Tiranë një delegacion i organizmit qeverisës të futbollit europian, i përbërë nga Ulf Kluser, oficer i integritetit në Uefa si dhe Emilio Garcia, shef i komisionit të disiplinës në q...

Isli Hoxha, një histori suksesi shqiptaro - italo- amerikane

Durrës, 23 prill 2014 - Isli Hoxha, vetëm 17 vjeç, arriti të fitojë konkursin për të hyrë në “Actor Studio”, shkollën më të famshme për aktorë në SHBA. Në këtë shkollë kanë studuar edhe bij të tjerë emigrantësh, që më pas u bën të famshëm si psh. De Niro apo Al Pacino. Në këtë shkollë ka studiuar edhe aktori i famshëm shqiptar Xhim Belushi. Isli Hoxha banon në qytezën piktoreske të Imperias në Itali dhe është fëmija i një familjeje emigrantësh shqiptarë, që thyen stereotipin negativ që ishte kri...
18991
18984
18977
18973
18960

Pages