Berisha:Ky është pushtet me vota të vjedhura nga Rama e bosët e drogës.

Tiranë,18 Korrik 2013 -  Ndërsa në Komisionin Qëndror të zgjedhjeve diskutohej për ankimin e palëve për rezultatin e Qarkut te Lezhës , Kryeministri  ende në detyrë Sali Berisha komentoi në Facebook pas hapjes së 10 kutive të votimit në KQZ.

Ai akuzoi kryeministrin e ardhshwm Edi Rama se ka vjedhur votat mw 23 qershor pwr tw ardhur nw pushtet.

Në 10 kuti 706 vota të vjedhura. Ky është pushtet mbi vota të vjedhura!!!

Të dashur miq, nga hapja e 10 kutive të votimit dhe nga verifikimi i tabelave të rezultateve të qarkut të Lezhës doli se Edi Rama me boset e drogës dhe krimit kishte vjedhur me fallsifikim tabelash dhe mashtrim në numërim 706 vota. Ky është ndryshim! Vjedhje votash me drogë dhe trafiqe! sb – shkruan ai.

Na bëni like në facebook!: 
Total votes: 0