Listat e kandidatëve për deputet

 

TIRANE, 2 maj 2013- Partitë politike janë duke përfunduar hartimin e listave të kandidatëve për deputetë me të cilët garojnë në zgjedhjet e 23 qershorit. Kreu i PS, Edi Rama pritet te kandidojë në Vlorë, ndërsa homologu i tij i PD, Sali Berisha, është në listën e PD në Tiranë.

 

 

 

 

 

LISTA E KANDIDATËVE PËR DEPUTETË NË QARKUN E TIRANËS

PARTIA SOCIALISTE

1. Lindita Nikolla

2. Besnik Baraj

3. Saimir Tahiri

4. Fatmir Xhafaj

5. Ditmir Bushati

6. Arben Malaj

7. Namik Dokle

8. Sadri Abazi

9. Erjon Braçe

10. Enkelejda Shkreli

11. Parid Cara

12. Dashamir Peza

13. Artan Gaçi

14. Xhemal Qefalia

15. Pjerin Ndreu

16. Vasilika Hysi

PARTIA DEMOKRATIKE

1. Sali Berisha

2. Eduart Selami

3. Arben Ristani

4. Jorida Tabaku

5. Edi Paloka

6. Majlinda Bregu

LISTA E KANDIDATËVE PËR DEPUTETË NË QARKUN E DURRËSIT

PARTIA SOCIALISTE

1. Blendi Klosi

2. Ilir Beqaj

3. Klodiana Spahiu

4. Armando Duka

PARTIA DEMOKRATIKE

1. Eduard Halimi

LISTA E KANDIDATËVE PËR DEPUTET NË QARKUN E ELBASANIT

PARTIA SOCIALISTE

1. Ben Blushi Elbasan

2. Alfred Peza Peqin

3. Evis Kushi Elbasan

4. Taulant Balla Elbasan

5. Damian Gjiknuri Elbasan

6. Musa Ulqini Librazhd

7. Arben Kamami Gramsh

8. Luan Tabaku Elbasan

9. Bukurosh Stafa Elbasan

10.Astrit Halili Elbasan

11. Shegushe Ligori Elbasan

12.Artur Topi Librazhd

13.Rovena Beqiraj Elbasan

14.Mehdi Pepa Elbasan

PARTIA DEMOKRATIKE

1. Arben Imami Elbasan

2. Luçiano Boçi Elbasan

3. Adriana Gjonaj ose Klodiana Cankja Elbasan

4. Dashnor Sula Peqin

5. Ardian Turku Elbasan

6. Shefqet Deliallisi ose Rrahim Çota Librazhd

7. Dilo Stafa Librazhd

8. Sytbi Hida Gramsh

9. Bardhyl Musai Elbasan

10.Mati Çela ose Bexhet Uruçi Elbasan

11. Zheni Gjergji Elbasan

12.Aurel Bylykbashi Elbasan

13.Mimoza Hasekiu Elbasan

14.Qamil Dika ose Viktor Bella Elbasan

LËVIZJA SOCIALISTE PËR INTEGRIM

1. Edmond Haxhinasto

PARTIA PËR DREJTËSI INTEGRIM E UNITET

1. Aqif Rakipi

PARTIA REPUBLIKANE

1. Luan Duzha

ALEANCA KUQEZI

1. Asllan Musta

FRYMA E RE DEMOKRATIKE

1. Artin Kovaçi

LISTA E KANDIDATËVE PËR DEPUTET NË QARKUN E SHKODRËS

PARTIA DEMOKRATIKE

1. Jozefina Topalli

2. Astrit Bushati

3. Arenca Troshani

4. Benet Beci

5. Gjok Uldedaj

6. Fredi Stërkaj

PARTIA SOCIALISTE

1. Tom Doshi

2. Mimoza Hafizi

3. Paulin Sterkaj

4. Keti Bazhdari

5. Astrit Beci

LËVIZJA SOCIALISTE PËR INTEGRIM

1. Agron Çela

2. Nora Malaj

3. Gëzim Podgorica

LISTA E KANDIDATËVE PËR DEPUTET NË QARKUN E BERATIT

PARTIA DEMOKRATIKE

1. Genc Pollo

2. Astrit Veliaj

3. Lefter Maliqi

4. Arenc Berati

PARTIA SOCIALISTE

1. Fidel Ylli

2. Ermonela Felaj

3. Eduard Shalsi

4. Eduard Bejko

5. Çlirim Brisku ose Thoma Jaçe

LËVIZJA SOCIALISTE PËR INTEGRIM

1. Nasip Naço

2. Gledion Rehovica

LISTA E KANDIDATËVE PËR DEPUTETË NË QARKUN E KORÇËS

PARTIA DEMOKRATIKE

1. Ridvan Bode

2. Edmond Spaho

3. Entela Prifti

4. Gjergji Papa

5. Fatbardh Kadilli

PARTIA SOCIALISTE

1. Pandeli Majko

2. Bashkim Fino

3. Olta Xhaçka

4. Ilir Pendavinji

5. Ilir Xhagolli

6. Ylli Ziçishti

LËVIZJA SOCIALISTE PËR INTEGRIM

1. Piro Kapurani

PARTIA REPUBLIKANE

1. Erjon Harruni

ALEANCA KUQ E ZI

1. Altin Dauti

LISTA E KANDIDATËVE PËR DEPUTETË NË QARKUN E VLORËS

PARTIA SOCIALISTE

1. Edi Rama

2. Valentina Leskaj

3. Fatmir Toçi

4. Luiza Xhuvani

5. Eduard Leka

6. Eltar Deda

LISTA E KANDIDATËVE PËR DEPUTETË NË QARKUN E FIERIT

PARTIA SOCIALISTE

1. Gramoz Ruçi

2. Eglantina Gjermeni

3. Armando Subashi

4. Ilirjan Celibashi

5. Ervin Konçi

6. Arben Çuko

PARTIA DEMOKRATIKE

1. Sokol Olldashi

2. Mesila Doda

LISTA E KANDIDATËVE PËR DEPUTETË NË QARKUN E GJIROKASTRËS

PARTIA SOCIALISTE

1. Arben Ahmetaj

2. Erion Veliaj

3. Anastas Angjeli

4. Lef Kosta

PARTIA DEMOKRATIKE

1. Genc Ruli

2. Arta Musaraj

LISTA E KANDIDATËVE PËR DEPUTETË NË QARKUN E KUKËSIT

PARTIA DEMOKRATIKE

1. Flamur Noka

2. Fatos Hoxha

3. Mimoza Hajdarmataj

PARTIA SOCIALISTE

 

1. Vexhi Muçmataj

2. Ramë Hoxhaj

3. Ilir Zela

LISTA E KANDIDATËVE PËR DEPUTETË NË QARKUN E LEZHËS

PARTIA DEMOKRATIKE

1. Aldo Bumçi

PARTIA SOCIALISTE

1. Mimi Kodheli

2. Armando Prenga

3. Arben Ndoka

LISTA E KANDIDATËVE PËR DEPUTETË NË QARKUN E DIBRËS

PARTIA DEMOKRATIKE

1. Myqerem Tafaj

2. Sherefedin Shehu

3. Florian Mima

PARTIA SOCIALISTE

1. Shkëlqim Cani

2. Qemal Minxhozi

3. Mimi Kodheli

 

Na bëni like në facebook!: 
Total votes: 18