Ndahet nga jeta punonjësi i Portit të Durrësit, ishte infektuar me Covid-19

09/12/2020 - 10:05

Ndahet nga jeta një prej punonjësve të Portit Durrës, Ardian Luca, i cili ishte prekur nga Covid-19.

Autoriteti Portual Durrës njofton lajmin e hidhur në faqen zyrtare në Facebook, ku ndër të tjera shkruan: “Pavarësisht energjisë së tij për të kontribuar pa përtuar në asnjë moment pranë Repartit të PMNZSH prej vitesh, nuk ja doli të përballojë betejën me #Covid19!”

STATUSI I APD-së:

Me hidhërim të thellë njoftojmë ndarjen e parakohëshme nga jeta të punonjësit tonë Ardian Luca! Pavarësisht energjisë së tij për të kontribuar pa përtuar në asnjë moment pranë Repartit të PMNZSH prej vitesh, nuk ja doli të përballojë betejën me #Covid19! I gjendemi pranë familjarëve të Ardianit në këto momente të vështira, duke ju përcjellë ngushëllime të sinqerta për humbjen e familjarit të tyre dhe kolegëve për humbjen e bashkëpunëtorit të devotshëm! U prehsh në paqe kolegu ynë!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Banorët e zonës së ish-Kënetës, në Bashkinë e Durrësit, për herë të parë janë bashkuar për të kërkuar zgjidhje për problemin e ndriçimit,

Vijojnë të jenë të ulëta shifrat e infektimeve ditore nga Covid në vend.

Sindikata e Punonjësve të Shërbimit Shëndetësor do të zhvillojë ditën e nesërme një protestë kundër arrestimit dhe caktimit të masës “arr

Këtë të mërkurë, efektivët e patrullës së Forcës së Sigurisë Portuale kanë konstatuar dhe hequr nga kanali hyrës në port një objekt të ma

Kuvendi ka miratuar në seancën plenare të ditës së sotme kreun e Autoritetit të Mediave Audiovizive.

Kryetari i Bashkisë Lushnje, Fatos Tushe është shkarkuar ditën e sotme nga detyra, pasi u arrestua me urdhër të SPAK për korrupsion.

Kryetarja e bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako nëpërmjet një postimi në "Facebook" shkrua se po vijon puna për mirëmbajtjen e infrastruk

Nga foltorja e Kuvendit, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë të ditur se në botë po qarkullon edhe një variant i ri i Co

Instituti i Shëndetit Publik ka hedhur posht lajmin se në qarkun e Gjirokastrës janë identifikuar dy raste me variantin Delta.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar sot nga detyra edhe prokurorin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Vlorë, Sa