Horoskopi ditor, 8 korrik 2021

Dashi: 

Të gjithë mund të jenë kritikë, por kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht se e enjte do të jetë dita e duhur të kritikave ndaj jush dhe as të kritikoni ndokënd. Aktualisht ndodheni në një fazë ku nuk duhet të gjykoni askënd. Pa marrë parasysh se çfarë sjelljeje hasni këtë të enjte, asgjë nuk duhet t’ju shqetësojë. Përballuni me guxim me të panjohurën.

Demi: 

Ecni me kokën lart në këtë ditë, sepse do të keni të gjithë energjinë që ju nevojitet për të qëndruar i përqendruar dhe për ti pasur gjërat në kontroll. Do të dini përgjigjet për pyetjet që as nuk janë parashtruar ende. Aktiviteti fizik është shumë i rekomanduar këtë të enjte 7 korrik.

Binjakët: 

Tani për tani, nëse ndjeheni të mbërthyer në mes të "baltës" ose jeni duke qëndruar në anën e gabuar të një pengese, hidhini një sy vetes tuaj. E vetmja gjë që qëndron në rrugën tënde je ti. Fokusoni energjinë në zgjidhjen e një problemi që mund të përballeni.

Gaforrja: 

Aspektet sensuale të jetës janë veçanërisht të pëlqyeshme për ju tani. Ajri i freskët, dielli i ndritshëm dhe tingujt e natyrës do të ushqejnë imagjinatën tuaj dhe do t’ju ndihmojnë të arrini me idenë tuaj të ardhshme brilante. Ashtu si natyra, ju jeni në një fazë të letargjisë, duke pritur kohën për të çliruar veten.

Luani: 

Mos u shqetësoni për ndonjë ndërlikim të vogël këtë të enjte, sepse nuk do të ndikojnë në ditën tuaj. Përkundrazi, përqendroni të gjithë energjitë në planet tuaja për të ardhmen. Gjithashtu disa pushime luksoze do t’ju bënin shumë mirë.

Virgjëresha: 

Do të keni një kombinim të pandalueshëm të energjisë dhe depërtim që do t’ju përgatisë mirë për një ditë plot mundësi dhe aktivitete. Nëse shihni diçka që duhet ndrequr, futeni veten në punë! Vetëm ju e një idenë se si gjërat do të punojnë më mirë për të ardhmen.

Peshorja: 

Ekzistojnë disa fakte në lidhje me jetën tuaj që nuk po i pranoni, ndoshta për shkak se ato nuk i përshtaten planit specifik që keni pasur. Por këto fakte nuk do të ndryshojnë. Dhe derisa t’i pranoni ato dhe të vazhdoni përpara, kurrë nuk do të arrini potencialin tuaj të plotë.

Akrepi: 

Këtë të enjte, bëhuni gati të vëreni njerëz që nuk i keni parë më parë. Kjo do t’ju ndihmojë të shikoni karakteristika tek një person të cilat nuk e dinit se ekzistonin. Gjërat në jetën tuaj profesionale janë të qëndrueshme.

Shigjetari: 

Nëse jeni të mbërthyer në mesin e një beteje që nuk ju përket, duhet të tërhiqeni sa më parë. Kthejini mendimet dhe energjinë tuaj drejt veprimeve qetësuese të vetë-kënaqësisë! Një masazh do të ishte shumë i këshillueshëm.

Bricjapi: 

Jeta nuk është një garë, por një përvojë. Nuk ka nevojë të nxitoni nga një aventurë në tjetrën, duke u përpjekur të mbushni ditët tuaja me veprim! Këtë të enjte 7 korrio ndalni motorët tuaj sepse, nëse nuk e bëni, mund të humbni diçka të mrekullueshme në jetën tuaj.

Ujori: 

Të mësosh rreth temave të ndryshme është zakonisht kënaqësi për ju, por e enjtja është një ditë për t’u përqendruar më shumë te një gjë e vetme dhe jo të hapeni si vaji në lakra. Aspekti profesional ka nevojë për më shumë angazhim nga ana juaj.

Peshqit: 

Dita e enjte parashikohet të jetë e qetë dhe pa ndonjë angazhim të madh. Një pushim buzë detit ose në mal do t’ju mbushte me energji për të nesërmen. Sa i përket dashurisë, parashikohet të ketë impulse të reja.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: