Horoskopi javor, 21-27 qershor 2021

Dashi: 

Dielli ndryshon shenjën dhe më 21 mbërrin në Gaforre. Do të ndriçojë zonën e qiellit tuaj që i referohet familjes, shtëpisë dhe së kaluarës. Një nga këto çështje do të jetë në qendër të shqetësimeve tuaja. Të lindurit e shenjës mund të ndihen në një lloj ngërçi në marrëdhënie me një të dashur. Ky nuk është një problem i ri dhe derisa të gjeni shkakun, do të jetë e vështirë të rregullohet.

Demi: 

Java e ardhshme parashikohet që do të jetë shumë argëtuese dhe pozitive. Ju do të keni kontakte të mira me njerëzit që takoni. Njëri prej tyre madje mund t’ju japë mbështetje të papritur. Nëse vazhdoni të dëshironi t’u impononi vendimet tuaja të dashurve tuaj, madje pa i pyetur as për mendimin e tyre, do të përfundoni duke i tëhuajësuar të gjithë! Mundohuni të jeni pak më akomodues.

Binjakët: 

Horoskopi i javës nga 21 qershori jep lajme të mira! Mërkuri, planeti i tregtisë, rifillon marshimin e drejtpërdrejtë më 23. Nëse keni qenë duke pritur për një përgjigje ose një rezultat, duhet të jeni të kënaqur dhe të jeni të kënaqur mjaftueshëm. Do të keni një anë provokuese që mund të mos u pëlqejë të gjithëve. Ju pëlqen të argëtoheni shumë në shoqërinë tuaj, por duhet të merrni parasysh ndjeshmërinë e të tjerëve.

Gaforrja: 

Mund t’ju ​​urojmë ditëlindjen nga 21 qershori, saktësisht nga ora 5:32 e mëngjesit! Dhe duke qenë midis atyre që festojnë këtë javë, ju merrni prurje të mira nga Jupiteri dhe, si rezultat, do të ketë mundësi të mëdha. Venusi, planeti i dashurisë, përfundon tranzitin e vet në shenjën tuaj duke formuar një disonancë me Plutonin, planetin e fuqisë. A po përpiqet dikush afër jush të manipulojë ose ndikojë tek ju? Jini vigjilentë.

Luani: 

Diskutimet dhe negociatat do të jenë më të lehta nga data 23. Nëse keni një projekt që ka mbetur pezull për disa kohë, tani është koha për ta azhornuar atë. Nuk do të jetë gjithmonë e lehtë të jetoni me të tjerët. Do të keni tendencë të reagoni shpejt dhe të nervozoheni për detajet. Të dashurit tuaj nuk kanë asnjë lidhje me këtë, mos e ktheni agresionin tuaj kundër tyre.

Virgjëresha: 

Nga data 21 do të jeni edhe më emocionalë dhe më e disponueshëm ndaj të tjerëve. Dikush mund të bëjë një propozim që meriton reflektim. Lërini të tjerët t’ju mbështesin dhe dëgjoni këshillat e tyre. A keni ndonjë shtytje ndaj një shoku ose personi tuaj të afërt? Nuk është e sigurt që kjo marrëdhënie është e mundur. Më mirë të mbroni veten dhe të mbani këmbët në tokë, pa investuar shumë në një marrëdhënie të mundshme.

Peshorja: 

Në qendër të vëmendjes është gjithmonë jeta juaj profesionale dhe qëllimet që ndiqni. Lajme të mira janë gjithashtu të mundshme rreth 23 qershorit. Një anëtar i familjes suaj, ndoshta një prind, mund të jetë një pengesë për zhvillimin tuaj emocional. Mund të jetë, për shembull, që tjetri juaj i rëndësishëm të mos pranohet. Imponohuni dhe pohoni atë që mendoni dhe ndjeni.

Akrepi: 

Ju duhet të vlerësoni ardhjen e Diellit në Gaforre më 21 qershor, në një aspekt të mirë me Jupiterin, planetin e rritjes dhe zgjerimit. Ju mund të jeni krenarë për një moment historik, tuajin ose të një personi të dashur. Marrëdhëniet tuaja romantike duhet t’ju japin kënaqësi të madhe. Mundohuni të përfitoni nga momenti i tanishëm dhe t’i jepni vullnet të lirë shprehjes së ndjenjave tuaja.

Shigjetari: 

Mund t'ju vijnë lajme të mira rreth datës 23 dhe ndoshta do të ndikojë në financat tuaja nëse prisni një shpërblim ose një rritje në detyrë. Do të jeni shumë të shkathët. Dhe iniciativat tuaja kanë një shans për të qenë të suksesshme! Nëse ju pëlqen dikush, tani është koha për të ndërmarrë veprime dhe për të propozuar.

Bricjapi: 

Dielli mbërrin më 21 qershor në shenjën e Gaforres, shenja që është para jush në timonin e zodiakut. Ju po hyni në fazën e dytë të vitit tuaj astral. Eshtë koha të hapeni para të tjerëve dhe të përfshiheni në një dialog konstruktiv me ata që janë pranë jush. Disa njerëz mund të kenë shumë pyetje në lidhje me të ardhmen e një marrëdhënieje ose zgjedhjet në dashuri që mund të kenë bërë. Nëse doni ndryshime, varet nga ju që t’i filloni ato.

Ujori: 

Marsi, planeti i veprimit dhe agresionit vazhdon tranzitin e tij në Luan. Ka njerëz përreth jush që mund t’ju nervozojnë. Mundohuni të qëndroni të qetë. Jeta juaj e dashurisë ndoshta nuk është shqetësimi juaj kryesor tani. Mund të thuash madje është edhe e mërzitshme. Duhet të ketë më shumë stimuj dhe lajme duke filluar nga 29 qershori!

Peshqit: 

Këtë javë ju jeni ndër të preferuarit e Horoskopit! Ju do të keni qiell të shkëlqyer në të gjitha zonat. Gjithashtu, mos hezitoni të merrni iniciativa dhe të bëni gjithçka. Miqtë tuaj mund t’ju prezantojnë menjëherë me dikë që ju pëlqen. Prandaj, besojuni atyre dhe le të veprojnë si ndërmjetës. Mbi të gjitha, nuk keni asgjë për të humbur!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: