Fëmijët e Durrësit krijojnë atmosferë të jashtëzakonshme në natën e parë të "Festivalit Kombëtar të Teatrit për Fëmijë"

28/06/2021 - 09:46

Fëmijët e Durrësit kanë krijuar një atmosferë të jashtëzakonshme në natën e parë të "Festivalit Kombëtar të Teatrit për Fëmijë" në Berat.

Ata do të vlerësohen në natën finale nga juria prestigjoze e përbërë nga emra të njohur të kinematografisë shqiptare.

POSTIMI I KRYEBASHKIAKUT TË BERATIT

Atmosferë e jashtëzakonshme sot nga nata e parë e “Festivalit Kombëtar të Teatrit për Fëmijë”, e cila nisi me fëmijët e qytetit të Durrësit.

Fëmijë dhe shfaqje e mrekullueshme.

Juria prestigjoze e cila do i vlerësojë në natën finale e përbërë prej:

Z.Ndriçim Xhepa

Znj.Luiza Xhuvani

Znj.Rajmonda Bulku

Suksese të gjithëve, Berati do ju mirëpresë çdo vit

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Me rastin e 100-vjetorit të lindjes së kantautorit napoletan, Sergio Bruni është organizuar në amfiteatrin e Durrësit koncerti "Canta Nap

Mëngjesin e sotëm është ndarë nga jeta në moshën 67-vjeçare poeti dhe kineasti i njohur Petrit Ruka.

Kjo është Suela Caka, nxënësja e talentuar 14-vjeçare, që po spikat mes moshatarëve për talentin në pikturë, në punimet me akurel.

Mbrëmjen e së shtunës hapi siparin panairi i librit në Durrës, i cili do të qëndrojë i hapur deri më 8 korrik.

Nga Pol Milo

(Persiatje mbi romanin "Varret" të shkrimtarit Erjon Muça)

Violinistja shqiptare Ervis Gega-Dodi ka marrë drejtimin e Filarmonisë Klasike të Bonit në Gjermani, detyrë e cila i është besuar vetëm p

Orkestra Frymore e Durrësit mbajti ditën e djeshme një koncert festiv me marshe dhe pjesë të zgjedhura nga kompozitorë shqiptarë dhe të h

Mbrëmjen e së premtes, shoqata "Durrësi Autokton" organizoi "Festë Deti 2021", e cila startoi me xhiron tradicionale me anije në portin e

Në fund të vitit shkollor, institucioni jo publik arsimor “Mihal Ekonomi” nuk kishte si të kurorëzonte më bukur angazhimin e mësuesve dhe