Fundjavë relaksuese dhe shumë foto, pushimet siberiane të Vladimir Putin

22/03/2021 - 13:23

Presidenti rus Vladimir Putin, presj disa ditësh po shijon pushimet në Siberi së bashku me ministrin e tij të mbrojtjes Sergei Shogu. Gjatë kësaj kohe ai ka treguar disa foto të ndryshme ku shfaqet nëpër pyje i veshur me komplet lëkure.

Putin dhe ministri i mbrojtjes Shoigu kanë lëvizur me foristradë gjatë shëtitjeve të tyre. Makinën e drejton presidenti rus, i cili shfaqet me një buzëqeshje të madhe. Fotot e tregojnë atë gjithashtu teksa shëtit në pyll, duke kaluar mbi një urë të varur në lumë dhe sheh me dylbi faunën e zonës. Pas shëtitjes të dy kanë ngrënë një drekë në ajër të pastër, të ulur mbi stola që janë të mbuluara me peliçe.

Në foto presidenti rus shfaqet i qetë pak ditë pas tensioneve diplomatike që shpërthyen në SHBA, ku presidenti Joe Biden e kishte cilësuar atë ‘një vrasës’. Replika e Putin ndaj Biden nuk mungoi: ”Kush e thotë këtë e di që është vet".

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ka mëse dy javë që qytetarëve durrsakë, por dhe vizitorëve të këtyre ditëve, ju tërheq vëmëndjen një objekt i ri në gjirin e Durrësit.

Falë astrologjisë ne mund të orientohemi në shumë fusha të jetës: dashuria, arritjet e karrierës, e ardhmja dhe sigurisht financat.

Në Shqipëri e njohim si "Dita e Gënjeshtrave", por nëpër botë njihet si "Dita e Budallenjve" (Fool’s Day).

Muzeu i Louvrit për shkak të mungesës së vizitorëve në këto kohë të vështira pandemie, për herë të parë, bën të disponueshëm online dhe f

Artistët japonezë i kanë kushtuar mijëra vargje dhe piktura lules së qershisë (sakura) dhe një numër festivalesh pranverore janë organizu

Për shkak të ndjenjës së mprehtë të vëzhgimit, njerëzit e këtyre katër shenjave kapin gjithçka që ndodh rreth tyre edhe kur dikush po për

Le të flasim pak për përputhshmërinë mes shenjave dhe në veçanti me ato që do të ishin të lumtura vetëm me një person të lindur nën të nj

Megjithëse 22 marsi nuk është Dita e Ashures, shqiptarët festën e Sulltan Nevruzit nuk e kalojnë pa e përgatitur.