Portokallia nuk “shkrihet”, do të vazhdojë në Top Channel edhe pa Altin Bashën

05/09/2020 - 16:51

Ditët e fundit mediat kanë qenë të mbushura me lajmet për largimin e Altin Bashës nga Top Channel pas shumë vitesh punë si regjizor i “Portokalli”. Madje është raportuar se ai do të shkojë tek Abc News së bashku me aktorin dhe moderatorin Salsano Rrapi dhe disa prej aktorëve të tjerë të programit të humorit.

Ajo që të bën përshtypje është se lajmet janë shoqëruar me shprehjen “shkrihet” Portokallia, që do të thotë se pa Bashën programi ikonë i humorit nuk do të vazhdojë më. Kjo mesa duket nuk është e vërtetë. Burime nga Top Channel për “News31” konfirmojnë se spektakli i humorit Portokalli do të vazhdojë, edhe pse mund të jetë larguar regjizori Altin Basha dhe një pjesë e aktorëve.

Prej emrave që nuk do të largohen dhe do të vazhdojnë punën në Top Channel mund të përmendim: Florjan Binajn, Ledio Lakon, Rezart Veleshjan, Irgen Çelën apo Renada Cacin. Spektakli do të vazhdojë duke qenë se pjesën më të madhe të personazheve dhe të skenarit aktorët i krijojnë vetë.

Nuk dihet ende detajet si do të vijë Portokallia në tetor, nëse do të ketë aktorë e personazhe të reja apo kush do ta moderojë, megjithatë një gjë është e sigurtë, që do të vazhdojë të qëndrojë në Top Channel.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ka mëse dy javë që qytetarëve durrsakë, por dhe vizitorëve të këtyre ditëve, ju tërheq vëmëndjen një objekt i ri në gjirin e Durrësit.

Falë astrologjisë ne mund të orientohemi në shumë fusha të jetës: dashuria, arritjet e karrierës, e ardhmja dhe sigurisht financat.

Në Shqipëri e njohim si "Dita e Gënjeshtrave", por nëpër botë njihet si "Dita e Budallenjve" (Fool’s Day).

Muzeu i Louvrit për shkak të mungesës së vizitorëve në këto kohë të vështira pandemie, për herë të parë, bën të disponueshëm online dhe f

Artistët japonezë i kanë kushtuar mijëra vargje dhe piktura lules së qershisë (sakura) dhe një numër festivalesh pranverore janë organizu

Për shkak të ndjenjës së mprehtë të vëzhgimit, njerëzit e këtyre katër shenjave kapin gjithçka që ndodh rreth tyre edhe kur dikush po për

Le të flasim pak për përputhshmërinë mes shenjave dhe në veçanti me ato që do të ishin të lumtura vetëm me një person të lindur nën të nj

Presidenti rus Vladimir Putin, presj disa ditësh po shijon pushimet në Siberi së bashku me ministrin e tij të mbrojtjes Sergei Shogu.