Shenjat më të zgjuara të horoskopit që janë gjithmonë të vëmendshme ndaj gjithçkaje

27/03/2021 - 20:26

Për shkak të ndjenjës së mprehtë të vëzhgimit, njerëzit e këtyre katër shenjave kapin gjithçka që ndodh rreth tyre edhe kur dikush po përpiqet t’i mashtrojë ata.

Gaforrja

Pas aspektit të ndrojtur dhe modest të Gaforres, ekziston një anë inteligjente që vëzhgon shumë mirë gjithçka përreth dhe llogarit të gjitha hapat. Duke llogaritur dhe kuptuar, përfaqësuesit e këtyre shenjave mund të veprojnë në mënyrë të pafajshme për të qenë në gjendje të zbulojnë diçka që i ka lënë në mëdyshje. Gaforret dinë të presin momentin e duhur për të vepruar me efikasitet maksimal përballë një situate delikate.

Akrepi

Përfaqësuesit e kësaj shenje arrijnë ta dallojnë kur të tjerët po përpiqen t’i mashtrojnë dhe marrin menjëherë masa. Ata nuk i japin hapësirë një personi të shkatërrojë planet e tij dhe të kompromentojë mirëqenien. Para se dikush t’i lëndojë, ata arrijnë t’i befasojnë dhe të ndryshojnë situatën.

Bricjapi

Bricjapët kanë gjithashtu një ndjenjë të mprehtë vëzhgimi. Edhe kur janë të zënë, plot angazhime, ata përsëri vlerësojnë mënyrën e të menduarit dhe të vepruarit të të tjerëve. Bricjapët kanë një mendje tërheqëse, ata janë njerëz të shkëlqyeshëm për të folur për një problem serioz ose për një investim me rrezik të lartë. Për shembull, mënyra e tyre metodike e drejtimit të jetës i ndihmon ata të mendojnë për pasojat e qëndrimeve tona në të ardhmen.

Ujori

Ujori është jashtëzakonisht i vëmendshëm, vëzhgon me kujdes gjithçka që ndodh rreth tij, nga situatat më të zakonshme dhe është në gjendje të zbulojë edhe sekretet më të mëdha të dikujt. Përfaqësuesit e kësaj shenje kanë një intuitë dhe ndjenjë shumë të mprehtë të logjikës, prandaj ata janë fitues në çdo konkurs apo përvojë. Por ata janë gjithashtu misterioz dhe zakonisht mbajnë të fshehtë gjithçka që zbulojnë për diçka ose dikë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ka mëse dy javë që qytetarëve durrsakë, por dhe vizitorëve të këtyre ditëve, ju tërheq vëmëndjen një objekt i ri në gjirin e Durrësit.

Falë astrologjisë ne mund të orientohemi në shumë fusha të jetës: dashuria, arritjet e karrierës, e ardhmja dhe sigurisht financat.

Në Shqipëri e njohim si "Dita e Gënjeshtrave", por nëpër botë njihet si "Dita e Budallenjve" (Fool’s Day).

Muzeu i Louvrit për shkak të mungesës së vizitorëve në këto kohë të vështira pandemie, për herë të parë, bën të disponueshëm online dhe f

Artistët japonezë i kanë kushtuar mijëra vargje dhe piktura lules së qershisë (sakura) dhe një numër festivalesh pranverore janë organizu

Le të flasim pak për përputhshmërinë mes shenjave dhe në veçanti me ato që do të ishin të lumtura vetëm me një person të lindur nën të nj

Presidenti rus Vladimir Putin, presj disa ditësh po shijon pushimet në Siberi së bashku me ministrin e tij të mbrojtjes Sergei Shogu.

Megjithëse 22 marsi nuk është Dita e Ashures, shqiptarët festën e Sulltan Nevruzit nuk e kalojnë pa e përgatitur.