Fshihte në shtëpi deputetin që urrente shqiptarët, ukrainasja flet me pranga në duar

04/07/2021 - 21:34

Irina Krusenitska, 52-vjeçarja nga Ukraina që u dënua me 30 muaj burg pasi akuzohet se kishte ndihmuar nënkryetarin e Agim të Artë, Christos Pappas të fshihej, ka folur për mediat greke me pranga në duar.

"Unë nuk mund t'i mbyllja derën atij dhe t'i thoja të largohej. A mund ta bëja unë një gjë të tillë. Nuk e kisha për qëllim, do shihja se çfarë do të bëhej", deklaroi ajo.

52-vjeçarja tha se disa persona kishin parë Pappas, ish-deputetin që urrente shqiptarët, të futej në derën e banesës së saj dhe kishin njoftuar policinë.

"Unë jam njeri që i bindet ligjit. Unë vetë do i thërrisja autoritetet. Por nuk e bëra", theksoi ajo.

Gjatë javës së shkuar, policia ka qenë duke e monitoruar strehën me grilat e mbyllura hermetikisht ku fshihej Pappas.

Megjithatë, ish-deputeti grek i Agimit të Artë nuk doli jashtë në asnjë moment dhe siç tregojnë fqinjët, nuk e kanë parë të dalë asnjëherë nga shtëpia apo të lëvizë në zonë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ekspertët shëndetësorë grekë kanë paralajmëruar se vendi mund të përballet me një valë të katërt të COVID-19 këtë verë nëse më shumë njer

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, më 6 korrik, ka thënë që është i lumtur që Kina, si fuqi botërore, e respekton rrugën strategj

Janë konfirmuar tre raste të tjera me variantin “Delta” të koronavirusit në Maqedoninë e Veriut

Përfaqësuesit e partive parlamentare në Malin e Zi do te zhvillojnë ditën e sotme raundin e dytë të bisedimeve mbi krizën e pushtetit në

"Po hyjmë në fazën tjetër të fushatës sonë të vaksinimit dhe në këtë pikë përfshirja e qeverisë lokale, shoqërisë civile, botës së bi

Senatorja amerikane nga shteti i Ajovës, Joni Ernst, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë tha se rajoni i Ballkanit Perëndimor ësht

Plazhi në qytetin Nea Moudania në Halkidiki është goditur nga një stuhi rëre të dielën pasdite.

Kapiteni i anijes që transportoi pilotin Babis Anagnostopulos nga vendi ku mbahej përkujtimorja për të shoqen në GADA ku ai rrëfeu vrasje

Greqia ka shënuar për herë të parë pas shumë ditësh mbi 1 mijë raste në ditë nga COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë në Maqedonin e Veriut ka raportuar se gjatë 24 orëve janë regjistruar vetëm 6 raste të reja me COVID-19.