U gjet e vdekur në Greqi, turistja franceze ishte vetëm 10 minuta larg "shpëtimit"

03/07/2021 - 15:46

Turistja franceze Violet Gigano e cila u gjet e vdekur në një plazh të Kretës ishte vetëm 10 larg shpëtimit.

Policia informon se arsyeja e vërtetë e vdekjes së saj ishte një goditje nga i nxehti i madh pasi ajo prej orësh ishte duke ecur në këmbë.

Në fakt ajo ishte vetëm 10 minuta larg plazhit ku kishte lënë makinën, por nuk arriti të mbijetonte për aq pasi humbi ndjenjat.

Ajo kishte veshur rroba dhe kapele të zezë që e thithin nxehtësinë teksa shishet e ujit iu gjetën bosh.

Ndërkohë ajo u gjet e rënë mbi shpinë dhe dyshohet edhe se gjatë rrugëtimit në ecje ka humbur orientimin.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ekspertët shëndetësorë grekë kanë paralajmëruar se vendi mund të përballet me një valë të katërt të COVID-19 këtë verë nëse më shumë njer

Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, më 6 korrik, ka thënë që është i lumtur që Kina, si fuqi botërore, e respekton rrugën strategj

Janë konfirmuar tre raste të tjera me variantin “Delta” të koronavirusit në Maqedoninë e Veriut

Përfaqësuesit e partive parlamentare në Malin e Zi do te zhvillojnë ditën e sotme raundin e dytë të bisedimeve mbi krizën e pushtetit në

"Po hyjmë në fazën tjetër të fushatës sonë të vaksinimit dhe në këtë pikë përfshirja e qeverisë lokale, shoqërisë civile, botës së bi

Senatorja amerikane nga shteti i Ajovës, Joni Ernst, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë tha se rajoni i Ballkanit Perëndimor ësht

Plazhi në qytetin Nea Moudania në Halkidiki është goditur nga një stuhi rëre të dielën pasdite.

Irina Krusenitska, 52-vjeçarja nga Ukraina që u dënua me 30 muaj burg pasi akuzohet se kishte ndihmuar nënkryetarin e Agim të Artë, Chris

Kapiteni i anijes që transportoi pilotin Babis Anagnostopulos nga vendi ku mbahej përkujtimorja për të shoqen në GADA ku ai rrëfeu vrasje

Greqia ka shënuar për herë të parë pas shumë ditësh mbi 1 mijë raste në ditë nga COVID-19.