Çfarë po ndodh me Kate Middleton? Dukesha e Cambridge izolohet në shtëpi

05/07/2021 - 21:22

Dukesha e Cambridge, Kate Middleton, është vetë-izoluar dhe ka anuluar angazhimet e saj. Është mësuar se Kate ka takuar së fundmi një person që ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Ky lajm është konfirmuar dhe nga zyra e saj ditën e sotme.

“Javën e shkuar Dukesha e Cambridge takoi një person që ka rezultuar më pas pozitiv me Covid-19. Dukesha nuk ka asnjë simptomë, por po ndjek të gjitha udhëzimet përkatëse të qeverisë dhe është vetë izoluar në shtëpi”, ka thënë një zëdhënës i Pallatit Kensington.

Javën e shkuar ajo mori pjesë në disa evente të ndryshme, ku më i rëndësishmi ishte kampionati i tenisit ditën e premte. Ditën e sotme ajo do të shkonte në një event për 73-vjetorin e shërbimit mjekësor britanik së bashku me Princin William, të cilit nuk i është kërkuar të vetë-izolohet.

William u prek vetë nga Covid-19 prillin e shkuar, thuajse në të njëjtën kohë me babain e tij, princin Charles. Në media u tha se ky i fundit e kaloi shumë keq sëmundjen nga virusi, por fatmirësisht babë e bir e kaluan pa pasoja të rënda.

Ndërkohë kujtojmë se pak ditë më parë, Princi William zbuloi së bashku me vëllain e tij, Primcin Harry skulpturën më të re në nder të Princeshë Dianës, e cila do të kishte festuar 60-vjetorin nëse do të ishte gjallë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bebe Rexha është një nga artistet më në zë të momentit dhe këto kohë ka shënuar një sërë suksesesh në karrierë.

Aktorja e njohur Scarlett Johansson është shtatzënë!

Gazetarja dhe moderatorja e emisionit "Open", Eni Vasili ka postuar në rrjetin social Instagram një foto mjaft të ëmbël me dy vogëlushet

Pas një kohe të gjatë pa postuar foto e video në rrjete sociale për shkak se kërkohet nga policia,  këngëtarja Fjolla Morina është rikthy

Moderatorja e njohur, Eni Vasili është bërë nënë për herë të parë. Ajo ka sjellë në jetë dy vajza binjake.

Harry Styles dhe Olivia Wilde nuk mund t’i mbajnë duart larg njëri-tjetrit, teksa shijojnë rrezet e diellit në një jaht privat.

Cristiano Ronaldo po shijon pushimet me familjen në jahtin luksoz prej 5.5 milionë paundësh pas eliminimit në “Euro 2020”.

Tuna Sejdiu dhe Patris Berisha duket se kanë bërë paqe me njëri-tjetrin pas ndarjes.

Këngëtarja dhe aktorja, Jennifer Lopez nuk ka qenë kurrë më mirë se aktualisht!