Ndahet papritur nga jeta infermierja e QSUT-së

25/06/2021 - 08:59

Shoqata e Infermierëve të Shqipërisë ka njoftuar se është ndarë nga jeta papritur një infermiere e QSUT-së.

Mësohet se bëhet fjalë për Adjola Sulajn, nënë e dy fëmijëve. Kolegët e saj e konsiderojnë Adjolën si një person që ishte e përkushtuar ndaj punës dhe të dhembshur me pacientët.

POSTIMI I PLOTË

Humbje e madhe per te gjithe koleget largimi ne moshe kaq te re te Adjola Sules Infermieres se Urgjences se Semundjeve te Brendshme ne QSUT.

E dashur me te gjithe koleget dhe e dhembshur me te gjithe pacientet qe u sherbente.

Nene e dy femijeve dhe grua shembullore.

Duket sikur jeta eshte e padrejte kur mer njerezit dhe koleget me te mire.

Ngushellime te perzemerta familjes,kolegeve dhe dy vajzave te saj te vogla.

Nuk gjejme dot fjale per te thene cfare na ke shkaktuar te gjitheve ne qe patem fatin te te njihnim.

Shpirti yt u prefte ne paqe.

Shoqata e Infermiereve te Shqiperise

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vetëvrasja e 24-vjeçares Anisa Gjini në Durrës i ka tronditur jo pak të afërmit dhe mbarë opinionin publik.

Shqiptarët e shohin arsimin e mirë si arritjen më të madhe në jetë. Pas arsimit shohin si arritje një punë të mirë.

Banorët e ish-Kënetës u tronditën mëngjesin e sotëm pasi një 20-vjeçar humbi jetën teksa po ndërronte gomën e një kamioni në gomisterinë

Numri i azilkërkuesve në Shqipëri pësoi një rënie të ndjeshme në 2020-n, që përkoi me periudhën e pandemisë.

Pandemia ka ndryshuar dukshëm sjelljen e konsumatorëve dhe efektet e saj vijojnë të ndihen edhe pse ajo është lehtësuar. Një prej zakonev

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka vizituar në pavionin e “Djegie-plastikës” në QSUT, katër pjesëtarët e familjes Gjoka, të

Çmimet e prodhimeve bujqësore u rritën me 0.8% gjatë vitit të kaluar, në krahasim me vitin 2019 raportoi sot INSTAT, por brenda sektorit,

Akademiku i njohur Artan Fuga i ka kthyer një përgjigje Filip Guraziut, në lidhje me përdorimin e gegnishtes në fjalor.

Pandemia Covid-19, e cila i shtriu efektet e saj negative gjerësisht në ekonomi, e përkeqësoi trendin e varfërisë.

Edhe më 2021 Shqiptarët rezultuan me përqindjen më të lartë të dëshirës për të jetuar e për të punuar jashtë vendit, në krahasim me vende