Gjermania, eliminimi “zhvlerëson” fanellën e Die Manschaft!

06/07/2021 - 15:44

Sa vlen çmimi i një fanelle për kombëtaren? Me sa duket aq sa suksesi apo ecuria e skuadrës në fjalë. Prova vjen nga Gjermania, aty ku bëri bujë vendimi i Adidas për të ulur jo pak, por me 50% cmimin e fanellave të kombëtares. Nëse deri një javë më parë, fanellat mund të bliheshin me 130 euro, tani mjaftojnë vetëm 65.Veçanërisht pas ndeshjes së fituar me Portugalinë, fanella më e kërkuar në treg ishte ajo e futbollistit të Atalantës Gossens, surprizues me një supër paraqitje.

Lojtari i krahut ishte vendimtar me dy asite dhe një gol në të vetmen ndeshje të fituar nga 4 që luajti kombëtarja gjermane në këtë Euro 2020. Duke qenë se nuk ishte shumë i njohur në Gjermani para këtij turneu, pasi kurrë nuk ka luajtur në Bundesliga, ishin të paktë ata që kishin fanellën e Gossens para këtij Europiani. Eleminimi i shpejtë, që erdhi në 1/8 kundër Anglisë, ndikoi menjëherë duke ulur shitjet e fanellave, edhe pse Gjermania do të luajë edhe kualifikueset e Botërorit me të njëjtën fanellë që kishte në Europian, por në krahasim me vitet e shkuara kërkesa ka rënë ndjeshëm.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sergio Ramos do ta vijojë karrierën në Francë.

Federiko Kieza është zgjedhur sërish si lojtari më i mirë i ndeshjes.

Herën e fundit që Italia fitoi titullin kontinen tal, Roberto Mançini ishte një fëmijë: viti 1968.

Në rrjetet sociale është bërë virale festimi i lojtarëve të Italisë pas sfidës, ku menjëherë pas vërshëllimës të kaltërit shpërthyen në f

Brescia dhe Milani kanë arritur marrëveshjen për Sandro Tonalin, të cilin kuqezinjtë e morën në formë huazimi me të drejtë blerjeje.

Lionel Messi do Barcelonën, Barcelona do Lionel Messin, por rinovimi i kontratës nuk po vjen.

Luis Enrique, trajneri i Spanjës, shprehet se ndaj Italisë do të jetë një ndeshje shumë e bukur për t’u parë.

Antonine Griezmann duket se është mes lojtarëve që janë nxjerrë në shitje nga Barcelona, sipas kanalit spanjoll TV3.

Superkompjuteri ka parashikuar se Anglia do t’ia dalë të kualifikohet në finale të “Euro 2020”, por do mposhtet nga Italia në “Wembley”.

Në vigjilje të ndeshjes së turit të parë eliminator të Champions-it, ndaj kampionëve të Moldavisë, Sherif Tiraspol, e cila do të zhvilloh