Mancini: Spanja ndryshe nga Belgjika, do zbavitemi

05/07/2021 - 18:33

Atmosfera dhe emocionet po rriten, edhe pse Roberto Mancini tenton të ruajë qetësinë dhe të mbajë djemtë e tij larg euforisë. Italia zhvillon gjysmëfinalen e Euro 2020 përballë Spanjës nesër në mbrëmje (Wembley, 21:00).

Trajneri i kombëtares italiane ka folur për Sky Sport rreth takimit me skuadrën e Luis Enrique.

“Spanja e ka në ADN-në e saj lojën me top tokazi dhe shumë pasime. Sigurisht që janë para nesh në këtë drejtim.

Nesër pres një ndeshje zbavitëse, të shohim në fund se si do të shkojë. Më intrigon shumë kjo përballje, pasi do të luajmë në finale nëse ia dalim të fitojmë.

Uroj që djemtë të luajnë një futboll të bukur, do të jetë një ndeshje komplet ndryshe nga ajo me Belgjikën. Nesër do të kemi përballë një kundërshtar të forte”, shprehet ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sergio Ramos do ta vijojë karrierën në Francë.

Federiko Kieza është zgjedhur sërish si lojtari më i mirë i ndeshjes.

Herën e fundit që Italia fitoi titullin kontinen tal, Roberto Mançini ishte një fëmijë: viti 1968.

Në rrjetet sociale është bërë virale festimi i lojtarëve të Italisë pas sfidës, ku menjëherë pas vërshëllimës të kaltërit shpërthyen në f

Brescia dhe Milani kanë arritur marrëveshjen për Sandro Tonalin, të cilin kuqezinjtë e morën në formë huazimi me të drejtë blerjeje.

Lionel Messi do Barcelonën, Barcelona do Lionel Messin, por rinovimi i kontratës nuk po vjen.

Luis Enrique, trajneri i Spanjës, shprehet se ndaj Italisë do të jetë një ndeshje shumë e bukur për t’u parë.

Sa vlen çmimi i një fanelle për kombëtaren? Me sa duket aq sa suksesi apo ecuria e skuadrës në fjalë.

Antonine Griezmann duket se është mes lojtarëve që janë nxjerrë në shitje nga Barcelona, sipas kanalit spanjoll TV3.

Superkompjuteri ka parashikuar se Anglia do t’ia dalë të kualifikohet në finale të “Euro 2020”, por do mposhtet nga Italia në “Wembley”.