PSG plot kampionë, Ramos kryen vizitat mjekësore dhe firmos

07/07/2021 - 18:26

Sergio Ramos do ta vijojë karrierën në Francë. Qendërmbrojtësi ka zbarkuar në Paris dhe tani ka mbetur vetëm njoftimi zyrtar i PSG-së.Eksperti i merkatos, Fabrizio Romano, raporton se Ramos ka kryer testet mjekësore në kryeqytetin francez dhe ka nënshkruar deri më 30 qershor 2022. Marrëveshja ishte arritur prej ditës, pasi vëllai i mbrojtësit, Rene Ramos, kishte biseduar me drejtuesit e klubit francez.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Federiko Kieza është zgjedhur sërish si lojtari më i mirë i ndeshjes.

Herën e fundit që Italia fitoi titullin kontinen tal, Roberto Mançini ishte një fëmijë: viti 1968.

Në rrjetet sociale është bërë virale festimi i lojtarëve të Italisë pas sfidës, ku menjëherë pas vërshëllimës të kaltërit shpërthyen në f

Brescia dhe Milani kanë arritur marrëveshjen për Sandro Tonalin, të cilin kuqezinjtë e morën në formë huazimi me të drejtë blerjeje.

Lionel Messi do Barcelonën, Barcelona do Lionel Messin, por rinovimi i kontratës nuk po vjen.

Luis Enrique, trajneri i Spanjës, shprehet se ndaj Italisë do të jetë një ndeshje shumë e bukur për t’u parë.

Sa vlen çmimi i një fanelle për kombëtaren? Me sa duket aq sa suksesi apo ecuria e skuadrës në fjalë.

Antonine Griezmann duket se është mes lojtarëve që janë nxjerrë në shitje nga Barcelona, sipas kanalit spanjoll TV3.

Superkompjuteri ka parashikuar se Anglia do t’ia dalë të kualifikohet në finale të “Euro 2020”, por do mposhtet nga Italia në “Wembley”.

Në vigjilje të ndeshjes së turit të parë eliminator të Champions-it, ndaj kampionëve të Moldavisë, Sherif Tiraspol, e cila do të zhvilloh