Tragjedi në ditëlindjen e 25-të, shuhet futbollisti uruguaian

09/03/2021 - 16:50

Tragjedi në futbollin uruguian. Një ngjarje e rëndë ka shokuar ambientin sportiv në vendin latin pasi Franco Acosta në ditën e 25-vjetorit të lindjes është shuar duke u ndarë nga jeta.

Lojtari i cili cilësohej si një talent i madh dhe që provoi edhe një aventurë në Spanjë te ekipi B i Villareal, teksa prej gushtit të kaluar ishte pjesë e Atenas në kampionatin e Uruguait.

Acosta festoi 25-vjetorin e lindjes dy ditë më parë. Mbrëmjen e kaluar ndodhej nën shoqërinë e familjarëve për të festuar përvjetorin, që u kthye në tragjedi. Ngjarja ndodhi afër Montevideos, qytetit të tij të lindjes.

I riu tentoi të kalonte me not një përrua, por rrjedha e mori dhe humbi jetën. Trupi i tij është gjetur këtë të hënë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sergio Ramos do ta vijojë karrierën në Francë.

Federiko Kieza është zgjedhur sërish si lojtari më i mirë i ndeshjes.

Herën e fundit që Italia fitoi titullin kontinen tal, Roberto Mançini ishte një fëmijë: viti 1968.

Në rrjetet sociale është bërë virale festimi i lojtarëve të Italisë pas sfidës, ku menjëherë pas vërshëllimës të kaltërit shpërthyen në f

Brescia dhe Milani kanë arritur marrëveshjen për Sandro Tonalin, të cilin kuqezinjtë e morën në formë huazimi me të drejtë blerjeje.

Lionel Messi do Barcelonën, Barcelona do Lionel Messin, por rinovimi i kontratës nuk po vjen.

Luis Enrique, trajneri i Spanjës, shprehet se ndaj Italisë do të jetë një ndeshje shumë e bukur për t’u parë.

Sa vlen çmimi i një fanelle për kombëtaren? Me sa duket aq sa suksesi apo ecuria e skuadrës në fjalë.

Antonine Griezmann duket se është mes lojtarëve që janë nxjerrë në shitje nga Barcelona, sipas kanalit spanjoll TV3.

Superkompjuteri ka parashikuar se Anglia do t’ia dalë të kualifikohet në finale të “Euro 2020”, por do mposhtet nga Italia në “Wembley”.