Google Pixel 6 me dizajn krejtësisht të ri

14/05/2021 - 22:43

Telefonat inteligjentë të ardhshëm të Google do të shfaqen me një imazh krejtësisht të ri.

Informacioni dhe fotografitë vijnë nga rrjedhësi i mirënjohur Jon Prosser, i cili tregon Google Pixel 6 dhe Google Pixel 6 Pro në një dizajn të ndryshuar plotësisht dhe rrënjësisht në kanalin e tij në YouTube Front Page Tech.

Jo vetëm pamja, por edhe disa detaje teknike janë plotësisht të reja për telefonat Pixel.

Në pjesën e pasme me dy ngjyra, moduli i kamerës shtrihet në të gjithë gjerësinë. Lentet e kamerës dhe blici janë rregulluar krah për krah.

Pixel 6 i rregullt duhet të ketë 2 lente kamera, Pixel 6 Pro duhet të ketë 3 lente.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Elon Musk e vlerësoi sot 20 deri në 30 miliardë dollarë (rreth 17-25 miliardë euro) shumën që do t’i duhet për të investuar në projektin

Imazhet dixhitale të individëve që nuk ekzistojnë, në dukje reale, po shiten në internet në sasi të mëdha, me mijëra.

Evropa do të ketë fillimisht të gjitha makinat elektrike nga Volkswagen dhe më pas do të nisë shitja dhe në SHBA e Kinë, tha anëtari i bo

Elon Musk konsiderohet si njeriu më me ndikim në botën e kriptovalutave sa që shpesh mesazhet e tija shkaktojnë edhe ndryshime në vlerën

Monedha virtuale Bitcoin edhe pse është më e fuqishmja e llojit të saj, vijon rënien në tregun ndërkombëtar online.

Inteligjenca Artificiale (IA) mund të përshpejtojë prodhimin e mikroqarqeve të reja duke modeluar konfigurimin e tyre në orë në vend të m

Aplikacioni WhatsApp vjen me një përditësim të ri, për përdoruesit e Android dhe iPhone, që synon t’ju kursejë kohë.

Ekspertët e sigurisë kibernetike kanë gjetur një masë të madhe të dhënash të vjedhura që përmbajnë 26 milion persona ose subjekte në faqe

Ligjvënësit e Senatit amerikan kanë miratuar një plan për të rritur kërkimin dhe prodhimin e teknologjisë, i cili do u kushtojë miliona d

Punonjësit e gjigantit amerikan të teknologjisë, Apple raportohet se kanë nisur një fushatë kundër planeve të shefit Tim Cook për kthimin