Durrës, 6 arrestime për krim mjedisor, 21 procedime penale...

Durrës, 27 gusht 2014 – Aksioni i policisë së Qarkut të Durrësit, i nisur një ditë më parë pas urdhrit të Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ka vijuar edhe përgjatë ditës së sotme. Të tre komisariatet e policisë së qarkut, ai i Durrësit, i Krujës dhe i Shijakut e kanë përfunduar punën e tyre në goditjen e rasteve kur konstatohet krim mjedisor dhe ndërtime abuzive. Në total në 24 orët e fundit, Policia e Qarkut Durrës ka nisur 21 procedime penale ndaj shtetasve që kanë kryer këtë vepër penalë,...

Porti. 7-mujori: përpunimi i mallrave 94%, por të ardhurat...

DURRËS, 27 gusht 2014 –  Ndonëse si 7-mujor 2014, vëllimi i punës në përpunimin e mallrave në portin detar u realizua 94 për qind (plani 2 299 166 tonë, fakti 2 168 514 tonë), lëvizja e udhëtarëve në masën 65 për qind (plani 498 971 udhëtarë, fakti 325 505 udhëtarë), lëvizja e mjeteve me tragete 64 për qind (plani 151 229 copë, fakti 96 985 copë), gjithsesi të ardhurat u tejkaluan me 1 për qind mbi parashikimin, ose 12 966 670 lekë (94 mijë euro) teksa plani ishte 1 072 793 330 lekë (7 773 864 e...

Bum afrimesh tek Teuta, edhe 4 lojtarë të tjerë i shtohen...

Durrës, 27 gusht 2014 - Teuta ka vazhduar përforcimet me një bum të vërtetë pikërisht ditët e fundit të merkatos. Pas afrimit të sulmuesit të njohur Vangjel Mile dhe senegalezit Moctar Fall i cili ka filluar stërvtjen katër lojtarë të tjerë tepër cilësorë afrohen në ekipin durrsak, tre prej tyre që vijnë nga ekipi i Tiranës dhe një lojtar kosovar që vjen nga Partizani. Erjon Hoxhallari, Erlind Korreshi dhe Ardit Peposhi janë lojtarët që sezonin e kaluar luanin me Tiranën ndërkohë që sezonin e ri...

Durrës, Dako: "Largojmë përfundimisht baltën nga aksi...

Durrës, 27 gusht 2014  -  Kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, ka inspektuar punimet për rehabilitimin tërësor të rrugës “Vath Truja”, në lagjen nr. 14, në zonën e Nishtullës. Ky është një investim i rëndësishëm që realizohet tërësisht me fondet e Bashkisë së Durrësit. Kryebashkiaku Dako është takuar edhe me dhjetëra banorë të zones, kryesisht të komunitetit rom, që e kanë falenderuar kryetarin e bashkisë për këtë investim të rëndësishëm që përmirëson ndjeshëm infrastrukturën e kësaj...

Rezultatet e maturantëve të Durrësit në Librin e...

DURRËS, 27 gusht 2014 –  Tashmë maturantët që përfunduan vitin shkollor 2014, do të gjejnë të gjitha rezultatet së bashku me pikët. Agjencia Kombëtar e Provimeve ka publikuar “Librin e Transparencës”, ku çdo maturant do të gjejë të gjithë elementet përbërës të rezultateve të përfundimit të shkollës së mesme. Maturantët e Durrësit kanë mundësi të marrin informacion duke klikuar në: http://www.arsimi.gov.al/files/userfiles/msh/2014/libtr/librat/DURRES.pdf Në “Librin e Transparencës” çdo maturant d...
24154
24148
24137
24135
24132

Speciale

Pages