COVID-19, Rama: Shqipëria arrin në kuotën e 1 mln vaksinimeve

06/07/2021 - 21:18

Shqipëria ka arritur në 1 milion vaksinime kundër COVID-19.  Shifrat janë publikuar nga kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në faqen e tij zyrtare në “Facebook”.

Prej disa muajsh procesi i vaksinimit masiv u shtri në të gjithë vendin, ku fillimisht nisi me të moshuarit mbi 80-vjeç dhe bluzat e bardha dhe më pas vijoi me grupet e tjera të riskuara.

Javët e fundit në Shqipëri është ulur ndjeshëm numri i rasteve me COVID-19, ndërsa prej disa ditësh nuk janë regjistruar as viktima.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Banorët e zonës së ish-Kënetës, në Bashkinë e Durrësit, për herë të parë janë bashkuar për të kërkuar zgjidhje për problemin e ndriçimit,

Vijojnë të jenë të ulëta shifrat e infektimeve ditore nga Covid në vend.

Sindikata e Punonjësve të Shërbimit Shëndetësor do të zhvillojë ditën e nesërme një protestë kundër arrestimit dhe caktimit të masës “arr

Këtë të mërkurë, efektivët e patrullës së Forcës së Sigurisë Portuale kanë konstatuar dhe hequr nga kanali hyrës në port një objekt të ma

Kuvendi ka miratuar në seancën plenare të ditës së sotme kreun e Autoritetit të Mediave Audiovizive.

Kryetari i Bashkisë Lushnje, Fatos Tushe është shkarkuar ditën e sotme nga detyra, pasi u arrestua me urdhër të SPAK për korrupsion.

Kryetarja e bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako nëpërmjet një postimi në "Facebook" shkrua se po vijon puna për mirëmbajtjen e infrastruk

Nga foltorja e Kuvendit, ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë të ditur se në botë po qarkullon edhe një variant i ri i Co

Instituti i Shëndetit Publik ka hedhur posht lajmin se në qarkun e Gjirokastrës janë identifikuar dy raste me variantin Delta.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar sot nga detyra edhe prokurorin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Vlorë, Sa