I riu boshnjak futet në mes të flakëve dhe shpëton gruan bllokuar në banesë (VIDEO)

06/07/2021 - 20:42

Një i ri boshnjak, i quajtur Jasim Osmanoviç është duke u konsideruar si një hero në Suedi, pasi ka arritur të shpëtojë një grua nga zjarri masiv në një banesë.

Sipas raportimeve, banesa në Gotenburg, u përfshi nga zjarri mbrëmjen e djeshme. Një grua, e quajtur Ikram Issa Mahamed, nuk arriti të dilte në kohë nga banesa, duke u bllokuar brenda.

Në këtë moment ka ndërhyrë i riu boshnjak, i cili me vështirësi ka arritur të futet në banesë dhe të shpëtojë gruan. Për këtë veprim, Jasmin, ka fituar simpatinë e mediave dhe qytetarëve suedezë.

“Unë isha duke hëngër akullore kur pashë ndërtesën duke u djegur. Vrapova atje dhe menjëherë thirra shërbimet e shpëtimit. Ndihem pak krenar”, tha Osmanoviç.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 1,010 të infektuar me koronavirus nga 177,977 testime të kryera.

Ish-presidenti i SHBA-ve, Donald Trump do të fillojë një proces gjyqësor ndaj pronarëve të "Twitter" dhe "Facebook", Jack Dorsey dhe Mark

Një ligj kontrovers në Hungari, që ndalon materialet që mund të shihen si promovim i homoseksualitetit ose ndërrimit të gjinisë te të mit

Presidenti i Haitit, Jovonel Moise është vrarë mëngjesin e sotëm në rezidencën e tij private.

“Europa dëshiron të lërë pas pandeminë: lajmi i mirë është se fushata e vaksinimit është bërë e suksesshme”.

Ndërsa 10 shtete amerikane po përjetojnë një rritje të rasteve të koronavirusit, Presidenti Joe Biden paralajmëroi të martën se “mili

Sulmet kibernetike ndaj bizneseve amerikane, si ai i kohëve të fundit ndaj firmës teknologjike Kaseya në Florida, do të diskutohen në një

Policia gjermane ka sekuestruar rreth 3.2 ton kanabis dhe ka arrestuar më shumë se 750 persona.

Ministria e Shëndetësisë në Itali, ka raportuar të dhënat e fundit të situatës së COVID-19 atje.