“Më jep 70 mijë euro, mos të publikoj fotot intime!” E reja denoncon të dashurin në polici

04/07/2021 - 11:15

Policia e Kosovës ka bërë me dije se një shtetase kosovare ka denoncuar të dashurin e saj se po e shantazhon kundrejt një shume prej 70 mijë euro, për të mos i treguar foto intime familjarëve të saj.

Në shenjë reagimi dyshohet se i vëllai i vajzës në fjalë ka shkuar në shtëpinë e të dyshuarit dhe e ka kanosur me vrasje, duke u marrë dhe ai nën hetim nga autoritetet kosovare.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Lipjanit dhe lidhur me rastin është informuar prokurori, i cili së bashku me policinë po vijon hetimet për zbardhjen e ngjarjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka publikuar shifrat e 24 orët e fundit përsa i përket situatës së COVID-19 atje.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se ka qenë e pritshme që Kuvendi i Kosovës të miratojë rezolutën që dënon gjenocidin në Srebr

Kuvendi i Kosovës ka miratuar rezolutën për gjenocidin serb në Srebrenicë, rezolut kjo që u iniciua nga koalicioni boshnjak, Vakat.

Gjenerali i pensionuar amerikan, Wesley Clark, tha se Kosova ka bërë “përparim mbresëlënës drejt demokracisë dhe lirisë”.

Babai i ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli është ndarë nga jeta mëngjesin e sotëm.

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për bisedimet ndëmrjet Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, shkroi të martën se “çdo gjë në bi

Regjistrohen 10 raste të reja me koronavirus në Kosovë.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se Bashkimi Evropian, duhet të bëjë pjesën e saj duke mbajtur premtimet e dhëna, ndërkaq Kosova d

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka njoftuar se nga 1 105 testime, 3

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar me dhjetë vjet burgim, ish-rezervistin e policisë serbe, Zoran Vukotiq për kryerjen e veprës pen