Këto tre shenja horoskopi mund të jenë të lumtura vetëm me partnerin e të njëjtës shenjë

25/03/2021 - 16:25

Le të flasim pak për përputhshmërinë mes shenjave dhe në veçanti me ato që do të ishin të lumtura vetëm me një person të lindur nën të njëjtën shenjë. Në fund të fundit, është si ajo shprehja: Ngjet pa ngjit! Pikërisht për këtë, disa shenja zodiakale shkojnë shumë mirë me njëra -tjetrën. Le të shohim cilat janë:

Le ta nisim me Demin, ose të lindurit mes 21 Prillit dhe 20 Majit. Në vija të përgjithshme mund të themi se Demi shkon mirë me Demin, sidomos për sa i përket dashurisë. Të lindurit nën këtë shenjë zodiakale japin zemrën dhe shpirtin në marrëdhënien e tyre sentimentale, duke e vendosur atë mbi gjithçka. Pikërisht për këtë, nga ana tjetër kanë nevojë që personi në krah të bëjë gjithashtu të njëjtën gjë.

Edhe ata që i përkasin shenjës së Luanit shkojnë shumë mirë me të ngjashmit e tyre. Le të themi që aftësitë e tyre të larta prej lideri mund ta bënin partnerin e tyre që të hapte paksa gojën. Kush do të komandonte?

Mund të themi se Luani shkon mirë me një Luan nëse janë ekspertë në fusha të ndryshme. Brenda një çifti dikush ka kontrollin mbi anën financiare dhe tjetri mbi planifikimin e gjërave dhe ngjarjeve. Në këtë rast, ata mund të jenë një çift i pathyeshëm.

Dhe ç’mund të themi për shenjën zodiakale të Peshores? Njerëzit e lindur mes 23 shtatorit dhe 22 tetorit janë perfektë së bashku me shenja të tjera të Peshores.

Kjo ndodh sepse ata janë personalitete që duan të mbajnë gjithçka në ekuilibër dhe gjetja e një partneri që dëshiron të bëjë të njëjtën gjë, është një pikë e fortë. Do të thotë të jesh në gjendje të bësh kompromise në mënyrë që gjithçka të shkojë siç duhet, një shkollë që jo shumë e kanë./Living

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ka mëse dy javë që qytetarëve durrsakë, por dhe vizitorëve të këtyre ditëve, ju tërheq vëmëndjen një objekt i ri në gjirin e Durrësit.

Falë astrologjisë ne mund të orientohemi në shumë fusha të jetës: dashuria, arritjet e karrierës, e ardhmja dhe sigurisht financat.

Në Shqipëri e njohim si "Dita e Gënjeshtrave", por nëpër botë njihet si "Dita e Budallenjve" (Fool’s Day).

Muzeu i Louvrit për shkak të mungesës së vizitorëve në këto kohë të vështira pandemie, për herë të parë, bën të disponueshëm online dhe f

Artistët japonezë i kanë kushtuar mijëra vargje dhe piktura lules së qershisë (sakura) dhe një numër festivalesh pranverore janë organizu

Për shkak të ndjenjës së mprehtë të vëzhgimit, njerëzit e këtyre katër shenjave kapin gjithçka që ndodh rreth tyre edhe kur dikush po për

Presidenti rus Vladimir Putin, presj disa ditësh po shijon pushimet në Siberi së bashku me ministrin e tij të mbrojtjes Sergei Shogu.

Megjithëse 22 marsi nuk është Dita e Ashures, shqiptarët festën e Sulltan Nevruzit nuk e kalojnë pa e përgatitur.