Kërkuan shfuqizimin e vendimit, KAS rrëzon ankimin e PD-së për kryebashkiakun Qerim Ismailaj

07/07/2021 - 12:20

Komisioni për Ankesat dhe Sanksionet (KAS) ka lënë në fuqi vendimin e dhënë nga KQZ, për konfirmimin në detyrë të kryebashkiakut të Mallakastrës Qerim Ismailaj.

Në mbledhjen e sotme, KAS vendosi me shumicë votash rrëzimin e ankimimit të bërë nga PD.

“KAS në përfundim të shqyrtimit administrative të kërkesës ankimore nr. 58 bazuar në analizën e fakteve dhe provave të administruara me shumicë votash, vendosi rrëzimin e kërkesës ankimore të depozituar nga PD, lënien në fuqi të vendimit nr 422 të Komisionit Shtetëror të Zgjedhjeve për shqyrtimin e rezultatit të verifikimit të Prokurorisë së Përgjithshme për subjektin vetëdeklaruas, Qerim Ismailaj të Bashkisë Mallakastër në qarkun e Fierit.” -thuhet në vendimin e KAS.

Ditën e djeshme Partia Demokratike i është drejtuar KQZ-së me një kërkesë për shfuqizimin e vendimit për Qerim Ismailajn që të vazhdojë mandatin e tij në krye të bashkisë së Mallakastrës

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca, ka zhvilluar këtë të mërkurë një takim me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe përfaqës

Ish-ministri Genc Pollo ka reaguar për zgjedhjen e kryetarit të AMA-s, duke theksuar se kryeministri Rama e injoroi apelin euroatlantik,

Në seancën e fundit plenare, Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar projektvendimin për zgjedhjen e dy anëtareve zëvendësuese për Komisionin e

Kreu i partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar ditën e sotme në lidhje me zgjedhjen së kryetarit të ri të AMA-s.

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka folur sot në Kuvend, në seancën e fundit të kësaj legjislature për reformën në drej

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi zhvilloi sot një takim me drejtuesit e rinj të Policisë së Shtetit, në nivel qëndror e vendor.Takimi isht

Nga konferenca "Forcimi i drejtësisë penale", ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim u ka bërë thirrje insti

Në një prononcim për mediat jashtë Kuvendit në ditën e fundit të tij si deputet, Selami Jenisheri tha se zgjedhjet 25 prillit janë të kun

PD ka reaguar sërish përmes deputetes së zgjedhur Albana Vokshi lidhur me votimin e parashikuar sot në Kuvend, për zgjedhjen e kreut të A

Mbahet sot seanca e fundit e kësaj legjislature të Parlamentit ndërsa gati gjysma e deputetëve i thonë lamtumirë Kuvendit.