Teuta bën tjetër goditje për Champions, Kallaku huazohet deri në janar me durrsakët

05/07/2021 - 12:34

Sherif Kallaku rikthehet te Teuta pas shumë negociatash mes klubit durrsak dhe Lokomotivës së Zagrebit.

Mesfushori është huazuar tek durrsakët deri në muajin janar 2022. Lajmin e konfirmoi edhe klubi në faqen zyrtare.

“Sherif Kallaku huazohet deri në janar tek Teuta. Emri i pestë që i është bashkuar projektit evropian të kampionëve të Shqipërisë është futbollistët Sherif Kallaku. Ai do ti bashkohet ekipit në formë huazimi. Kallaku do të jenë një ndihmë e madhe në Kupat e Evropës dhe në sezonin e ri.

Drejtuesit e Teutës falënderojnë presidentin e Nk Lokomotiva për bashkëpunimin dhe lejimin futbollistit për t’u afruar me Teutën. Për Kallakun nuk është aventura e tij e parë me klubin durrsak, pasi Kallaku u largua nga Teuta në verën e kaluar.

Fantazisiti ka lënë përshtypje shumë të mira në ekipin e Teutës ku sezonin e kaluar fitoj Kupës e Shqipërisë, ndaj drejtuesit e klubit durrsak kanë këmbëngulur që të vihet sërish nën urdhrat e Edi Martinit. Kallaku do t’i bashkohet skuadrës nesër në seancën e rradhës stërvitore që do të zhvillohen në Durrës”, citon klubi durrsak.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sergio Ramos do ta vijojë karrierën në Francë.

Federiko Kieza është zgjedhur sërish si lojtari më i mirë i ndeshjes.

Herën e fundit që Italia fitoi titullin kontinen tal, Roberto Mançini ishte një fëmijë: viti 1968.

Në rrjetet sociale është bërë virale festimi i lojtarëve të Italisë pas sfidës, ku menjëherë pas vërshëllimës të kaltërit shpërthyen në f

Brescia dhe Milani kanë arritur marrëveshjen për Sandro Tonalin, të cilin kuqezinjtë e morën në formë huazimi me të drejtë blerjeje.

Lionel Messi do Barcelonën, Barcelona do Lionel Messin, por rinovimi i kontratës nuk po vjen.

Luis Enrique, trajneri i Spanjës, shprehet se ndaj Italisë do të jetë një ndeshje shumë e bukur për t’u parë.

Sa vlen çmimi i një fanelle për kombëtaren? Me sa duket aq sa suksesi apo ecuria e skuadrës në fjalë.

Antonine Griezmann duket se është mes lojtarëve që janë nxjerrë në shitje nga Barcelona, sipas kanalit spanjoll TV3.

Superkompjuteri ka parashikuar se Anglia do t’ia dalë të kualifikohet në finale të “Euro 2020”, por do mposhtet nga Italia në “Wembley”.